Utställningar

Utställningsmeriter 2015

 

Årets GD lista är klar och vår kennel fick äran till Bästa Uppfödare nr4 iSverige 2015

Årets Avelstik nr 6 tog Se Ch Great Raizcon's Abequa

 

Se Ch Great Raizcon's Abequa "Nikki" vår stolthet på plats 17 (Sveriges vinstrikaste tigrerade tik Nr 2)

Great Raizcon's Enchanting på delad plats 22

SeCh DkCh Dane Garden's One Above Them All på plats 29

Great Raizcon's Elegant på plats 53

och slutligen på delad plats 65

Great Raizcon's Eternity & Great Raizcon's Eyecatcher

 

Att Grand Danois får synas på SKK bästa uppfödarlista är inget vanligt men iår så :)

61

grand danois

Great Raizcon's

Heinz Eva-Lena, Heinz Ted

Laholm

 

 

13 Dec: Nordisk Vinnarutställning Stockholm

Great Raizcon's Eternity 3a CK av 13 i Juniorklassen

Great Raizcon's Elegant Ex Opl av 13 i Juniorklassen

Great Raizcon's Enchanting 4a CK av 19 i Juniorklassen

Great Raizcon's Eyecatcher Ex Opl av 19 i Juniorklassen

Great Raizcon's Uppfödargrupp 3a HP

3 av ovan syskon ställde upp med sin pappa DKJV-12 NOJV-12 NORDJV-12 SEJV-12 SEUCH NOUCH FIUCH NORDUCH Dane Garden's Swan The One For Me

och blev bästa avelsgrupp och blev BIS 2

 

31 Okt: Växjö INT

Great Raizcon's Fantastic Power BIR valp

Great Raizcon's Eternity Ex Juniorklassvinnare

 

18 Okt: Blekingemästaren Inoff

Great Raizcon's Fantastic Power BIR valp 6-9 mån

 

18 Okt: Laholm Inoff

Great Raizcon's Fighting Winner klassvinnare 6-9 mån

Great Raizcon's Fabulous To Love BIR valp 6-9 mån

 

11 Okt: Sundsvall INT

Great Raizcon's Eternity Juniorklass 2 CK

Great Raizcon's Eyecatcher Juniorklassvinnare CK Bästa Tik 2

Se Uch Great Raizcon's Abequa Ex Champioklass

 

10 Okt: SGDK Rasspecial Sundsvall Nat

Great Raizcon's Eternity Juniorklassvinnare

Great Raizcon's Eyecatcher Juniorklassvinnare CK

Se Uch Great Raizcon's Abequa Championklassvinnare CK Bästa Tik 3

 

27 Sep: Viking Line Dog Show Åland

Great Raizcon's Eternity Juniorklass Ex 2a

Great Raizcon's Enchanting Juniorklass 2a CK Bästa Tik 4

Great Raizcon's Eyecatcher Juniorklass Ex 3a

Se Uch Dk Uch Dane Garden's One Above Them All Championklass 2a

 

26 Sep: Gröngölingen Inoff

Great Raizcon's Fighting Winner Bästa Hane BIM-Valp

 

20 Sep: Köpenhamnsvinnaren

Great Raizcon's Eternity Juniorklass Ex 4a

Great Raizcon's Enchanting Juniorklass Ex 2a CK

Se Uch Great Raizcon's Abequa Championklass Ex

Se Uch Dk Uch Dane Garden's One Above Them All Championklass 4a CK

 

13 Sep: Eslöv Nat

Great Raizcon's Eternity Juniorklass Ex 3a

Great Raizcon's Abequa Championklass Ex 4a

 

6 Sep: Öland Nat

Great Raizcon's Eternity Juniorklassvinnare CK Bästa Hane 4

Great Raizcon's Eyecatcher Juniorklass Ex 2a

 

23 Aug: Minnesutställning Täby Galopp Nat

Great Raizcon's Elegant Juniorklassvinnare

 

22 Aug: Backamo Nat

Great Raizcon's Eternity Juniorklass Ex 2a

Great Raizcon's Crew Ehlias Öppenklass Ex 2a

 

16 Aug: Eskilstuna NAT

Great Raizcon's Eternity Juniorklass Ex 2a

SEUCH Great Raizcon's Abequa Championklass 2 CK Bästa Tik 4

SEUCH DKUCH Dane Garden's One Above Them All Championklassvinnare Bästa Tik 2

 

15 Aug: Norrköping INT

Great Raizcon's Eternity Juniorklassvinnare med CK Bästa hane 4 R-Cert

Great Raizcon's Crew Ehlias vg

Great Raizcon's Enchanting Juniorklassvinnare med CK

SEUCH Great Raizcon's Abequa Excellent

SEUCH DKUCH Dane Garden's One Above Them All Championklass 2 CK Bästa Tik 2

Great Raizcon's Uppfödargrupp 2a HP

 

9 Aug: Ronneby INT

Great Raizcon's Eternity Juniorklassvinnare

SE UCH DK UCH Dane Garden's One Above Them All Championklass 2 CK Bästa Tik 3

 

8 Aug: Askersund Nat

Great Raizcon's Eternity Juniorklassvinnare

Great Raizcon's Eyecathcer Juniorklassvinnare med CK

Great Raizcon's Enchanting Juniorklass 2a

SE UCH Great Raizcon's Abequa Championklassvinnare Bästa Tik 2

Great Raizcon's Uppfödargrupp 1a HP BIS 4

 

26 Juli: Ransäter INT

Great Raizcon's Enchanting Juniorklassvinnare med CK

 

18 Juli: Köping INT

Great Raizcon's Elegant Juniorklassvinnare med CK Bästa hane 4

Great Raizon's Eternity Ex Jrklass 2

Great Raizcon's Enchanting Juniorklassvinnare med CK

Se Uch Great Raizcon's Abequa Championklass 2 med CK Bästa tik 4

Great Raizcon's Uppfödargrupp 1a HP (stannade inte till finalen)

 

11 Juli: Tvååker Nat

Great Raizcon's Eternity Juniorklassvinnare med CK R-Cert

Great Raizcon's Crew Ehlias ökl vg

Se Uch Great Raizcon's Abequa Championklass 2a med CK

 

10 Juli: Tvååker INT

Great Raizcon's Eternity Juniorklassvinnare

Great Raizcon's Crew Ehlias Ökl vg 2plac

Se Uch Great Raizcon's Abequa Championklass 4a med CK

5 Juli: Falstebo Inoff

Great Raizcon's Beauty Big Ben Ex HP Ökl BIR

 

28 Juni: Borås Nat

Great Raizcon's Eternity Juniorklassvinnare CK Bästa hane 3 R-Cert

Great Raizcon's Enchanting Juniorklass 2

 

7 Juni: Vänersborg Nat

Great Raizcon's Eternity Juniorklassvinnare

Great Raizcon's Eyecathcer Juniorklass Very Good 3

Se Uch Great Raizcon's Abequa Championklass 2 CK Bästa Tik 3

 

6 Juni: Norrköping Nat

Great Raizcon's Enchanting Juniorklassvinnare CK Bästa Tik 1 Cert BIR

Great Raizcon's Elegant Juniorklassvinnare CK Bästa Hane 1 Cert BIM

Great Raizcon's Eyecathcer Juniorklass 3

Great Raizcon's Eternity Juniorklass 3

Great Raizcon's Crew M&M Sydner Unghundsklassvinnare

Se Uch Great Raizcon's Abequa Championklass 2 CK Bästa Tik 3

Avelsgrupp 1 HP BIS 1

Uppfödargrupp 1 HP BIS 4

 

31 Maj: Österbybruk INT

Great Raizcon's Enchanting Juniorklassvinnare

 

2 Maj: Lidköping INT

Great Raizcon's Abequa Championklass Ex 4 CK

Great Raizcon's Eyecatcher Juniorklass Vg 4

Great Raizcon's Enchanting Juniorklassvinnare CK Bästa Tik 1 Cert BIM

 

26 April: Roskilde INT Cruftskval

Great Raizcon's Beauty Big Ben Ökl vinnare CK bästa hane 2 R-Cert CACIB

SE UCH Great Raizcon's Abequa Championklass 3 CK bästa tik 4

 

25 April: Vänersborg Nat

Great Raizcon's Enchanting Jr klass 2 CK

 

28 Mars: Karlskoga Inoff

Great Raizcon's Enchanting BIR BIG 3

 

13 Feb: Strängnäs Int

Great Raizcon's Enchanting BIR valp (kunde ej stanna till BIG finalen)

 

22 Feb: Qpoolen valputställning

Great Raizcon's Eternity 2a 4-6 mån

 

21 Feb: Kumla Inoff

Great Raizcon's Enchanting BIR valp (kunde ej stanna till BIG finalen)

 

25 Jan: Lilla Skensved DK

Great Raizcon's Beauty Big Ben 2 bästa hane R-Cert

 

 

 

 

Utställningsmeriter 2016

 

6 Nov: Herning Nordisk Vinnare

Great Raizcon's Eternity Oplacerad

Se Uch Great Raizcon's Abequa Chkl 2 CK, 2Bästa tik Cert, R-Cacib och Dansk Champion

 

5 Nov: Växjö INT

Great Raizcon´s Eyecatcher Öppenklassvinnare CK Btkl 2 CERT, R-CACIB

 

5 Nov: Herning dansk vinnare

Se Uch Great Raizcon´s Eternity Chklass 4 CK

Se Uch Great Raizcon´s Abequa Chklass 3

 

15 Okt: Grand Danois rasspecial Nat Herlufsholm DK

Se Uch Great Raizcon's Eternity Chklass 4 CK

 

25 Sep: Viking Line Dog Show INT Finland

Se Uch Great Raizcon's Eternity Chklass 2 CK Bhkl 3

Great Raizcon's Eyecather Öppenklassvinnare CK Btkl 3

 

10 Sep: Gimo Nat

Great Raizcon's Elegant Vg

Great Raizcon's For Your Eyes Only Ex 3 jrklass

Great Raizcon's Eyecatcher öppenklassvinnare CK Btkl 2 R-Cert

 

28 Aug: Backamo Nat

Se Uch Great Raizcon's Eternity Chklass 2 CK Bhkl 3

Great Raizcon's Friends For Life Jrkl 4

Se Uch Great Raizcon's Abequa Chklass 3 CK

 

 

21 Aug: Eskilstuna Nat

Se Uch Great Raizcon's Eternity Championklassvinnare CK Bhkl 2

Se Uch Great Raizcon's Abequa Championklass 2 CK

 

20 Aug: Norrköping INT

Se Uch Great Raizcon's Eternity Championklassvinnare CK Bhkl 1 CACIB BIM

Great Raizcon´s For Your Eyes Only Jrkl 4

Se Uch Great Raizcon's Abequa Championklass 3 CK

 

14 Aug: Ronneby Nat

Great Raizcon's Eternity Öppenklassvinnare CK Cert Championat, Bhkl 2

Se Uch Great Raizcon's Abequa Chklassvinnare CK BIM

 

13 Aug: Askersund INT

Great Raizcon's Eternity Öppenklassvinnare

Great Raizcon's For Your Eyes Only Jrklassvinnare CK

Great Raizcon's Enchanting Öppenklassvinnare CK Cert, Championat, Btkl 3

Se Uch Great Raizcon's Abequa Chkl 2 CK R-Cacib Btkl 2

Great Raizcon's Uppfödargrupp 1 HP

 

23 Juli: Köping Nat

Great Raizcon's Eternity ökl 2

Great Raizcon's For Your Eyes Only Jrklvinnare CK

Se Uch Great Raizcon's Abequa Chkl 2 CK BTkl 3

 

8 Juli: Tvååker INT

Great Raizcon's Eternity Öppenklassvinnare CK BH 1 Cert CACIB BIM

Great Raizcon's Friends For Life Jrkl 2

Se Uch Great Raizcon's Abequa Chklass 4

 

12 Juni: Vejjen DK INT

Great Raizcon's Eternity Unghundsklassvinnare CK

Se Uch Great Raizcon's Abequa Ex 4 CK Chklass

 

11 Juni: Vejjen DK INT

Great Raizcon's Eternity Ex 2 Ukl

Se Uch Great Raizcon's Abequa Ex 4 CK Chklass

 

10 Juni: Vejjen DK INT

Great Raizcon's Eternity Ex 2 Ukl

Se Uch Great Raizcon's Abequa Ex Chklass

 

4 Juni: Norrköping Nat

Great Raizcon's Elegant 2a ukl

Great Raizcon's Eternity 3a ukl

Great Raizcon's Eyecather 5 ukl

Se Uch Great Raizcon's Abequa 3a CK chklass

Great Raizcon's Uppfödargrupp 2a HP

Great Raizcon's Elegant, Eternity och Eyecatcher ingick i avelsgrupp 1 HP BIS 4

 

28 Maj: Österbybruk INT

Great Raizcon's Eternity Ex Unghundsklassvinnare

Great Raizcon's For Your Eyes Only Juniorklassvinnare CK

Great Raizcon's Eyecather Ex 2a unghundsklass CK

Se Uch Great Raizcon's Abequa Championklassvinnare CK Bästa Tik 2 R-Cacib

Great Raizcon's uppfödargrupp 1 HP (stannar ej till final)

 

22 Maj: Hässleholm

Great Raizcon's Fighting Winner Ex 2 jrklass

Great Raizcon's Faboulos To Love Ex 4 jrklass

Great Raizcon's Friends For Life Ex 2 CK Jrklass

Great Raizcon's Eternity Unghundsklassvinnare CK Bästa Hanhundsklass 3 CERT

Se Uch Great Raizcon's Abequa 2 champklass CK

Bästa uppfödargrupp 1 HP (väntar ej på final)

 

1 Maj: Roskilde INT

Great Raizcon's Eternity ex 2

Se Uch Great Raizcon's Abequa Championklassvinnare R-cert R-CACIB

 

23 April: Västerås Nat

Great Raizcon's Elegant Ukl Ex 2

Great Raizcon's For Your Eyes Only Jrkl 4

 

10 April: Sundsvall Nat

Great Raizcon's Eternity Unghundsklassvinnare Ex

 

20 Mars: Malmö INT

Great Raizcon's Fantastic Power Jkl 2

Great Raizcon's Eternity Ukl 2 CK, Bästa hane 4, R-CACIB

Great Raizcon's Eyecatcher Unghundsklassvinnare CK. Bästa tik 2, CACIB, R-Cert

 

11 Mars: Strängnäs INT

Great Raizcon's Eternity ukl Ex 2

 

8 Jan: My Dog dag 2

Great Raizcon's Eternity unghundsklass 2 CK, R-Cert

 

7 Jan: My Dog dag 1

Great Raizcon's Faboulos To Love BIR valp

 

Utställningsmeriter 2017

 

12 Aug Askersund INT

Great Raizcon´s Eyecatcher Ökl 1 CK Btkl 3 R-CACIB

 

6 juni Brukshundsklubb (Rallylydnad)

RLDN Great Raizcon's Elegant skaffade sig en titel idag i Rallylydnad RLDN

 

6 Juni Skara hundarena Inoff

Great Raizcon´s Eyecatcher Ökl 1 HP BIR, BISS 1

 

6 Maj: Lidköping

Great Raizcon's Eyecather Ökl 3

 

7 Jan: My Dog Göteborg

Great Raizcon's Fame Of Glory Ukl 4

Se Uch Great Raizcon's Eternity Chkl 3

 

19 Feb: Bö,Telemarken Norge INT

Se Uch Great Raizcon´s Eternity Chkl 3 Ck Bhkl 3 R-Cert

 

 

Utställningsmeriter 2014

 

13 Dec: Stora Stockholm INT

SE UCH DK UCH Dane Garden's One Above Them All Excellent 4a CK Championklass (av 13 CH)

 

16 Nov: Anderslöv Inoff

Great Raizcon's Beauty Big Ben BIR, BIG 3

 

9 Nov: Malmö valp

Great Raizcon's Eternity 4-6 mån 1 HP

 

31 Okt: Växjö INT

SE UCH DK UCH Dane Garden's One Above Them All Excellent 4a CK Champklass

 

19 Okt: Laholm Inoff

Great Raizcon's Crew Tinis Juniorklassvinnare BIM

 

28 Sep: Åland, Finland INT

SE UCH DK UCH Dane Garden's One Above Them All Excellent 2a Champklass

 

20 Sep: Hilleröd DK INT

Great Raizcon's Beauty Big Ben Excellen Öppenklassvinnare

SE UCH DK UCH Dane Garden's One Above Them All Excellent 2a Champklass CK

 

13 Sep: Eslöv INT

Great Raizcon's Crew Tinis Juniorklassvinnare med CK Opl.Btkl 5 R-Cert

SE UCH DK UCH Dane Garden's One Above Them All Excellent 2a Champklass CK Btkl 3

Great Raizcon's Beauty Big Ben Excellent 2a Ökl

 

7 Sep: Högbo INT

Great Raizcon's Crew M&M Sydner Excellent 2a Jrklass

 

6 Sep: Burlöv Inoff

Great Raizcon's Crew Ramses BIR BIG4

 

1-3 Aug: Trippel International Dog Show

Fredag:

Great Raizcon's Crew M&M Sydner Juniorklassvinnare CK, BT 6 opl. R-Cert

SE UH DK UCH Dane Garden's One Above Them All Excellent

Lördag:

Great Raizcon's Crew Bx Juniorklassvinnare CK

Great Raizcon's Crew M&M Sydner Excellent 2a Jrklass

SE UH DK UCH Dane Garden's One Above Them All Excellent

Söndag:

Great Raizcon's Crew M&M Sydner Excellent 2a Jrklass

SE UH DK UCH Dane Garden's One Above Them All Excellent CK Btkl 2 R-Cacib

 

 

11 Juli: Tvååker INT

Great Raizon's Crew M&M Sydner Jrklass Excellent

 

5 Juli: Ronneby INT

Great Raizcon's Beauty Big Ben Excellent CK Bhkl 1, BIM Cert CACIB

 

14 Juni: SGDK färgutställning inoff, Holmsund

Great Raizcon's Crew Cindy Excellent HP Btkl 2

 

8 Juni: Pinserträffen Rasspecial Norge, färg inoff

Great Raizon's Crew M&M Sydner Juniorklassvinnare Btkl 3

 

7 Juni: Pinserträffen Rasspecial Norge, INT

Great Raizon's Crew M&M Sydner Jrklass Excellent 5 plac CK av stor jrklass på 11 Jr

 

31 Maj Inoff

Great Raizon's Crew Ramses BIR, BIS 2

 

25 Maj Österbybruk, Int

Great Raizon's Crew M&M Sydner Jrklass Excellent 2 plac

 

17 Maj: Hässleholm, Int

Great Raizcon's Beauty Big Ben Ökl Excellent 2 plac

Great Raizcon's Crew Tinis Jrklass VG 2 plac

Great Raizcon's Crew Ramses Jrklass VG

 

17 Maj: Piteå

Great Raizcon's Crew Cindy Jrklass VG 1 plac

 

11 Maj: Roskilde Danmark, Internationell

Se Uch Great Raizcon's Abequa, Championklass 3 CK

Se Uch Dane Garden's One Above Them All, Championklass 1 CK Btkl 1 Cert & Cacib BIM Danskt Championat, Kvalifiiserad till Crufts 2015

 

4 Maj: Över-Kalix, Inoff

Great Raizcon's Crew Cindy BIR

 

3 Maj: Landskrona, Inoff

Great Raizcon's Crew Ramses BIR, BIG 3

 

18 April: Piteå, inoff

Great Raizcon's Crew Cindy 6-9 mån 1 BIR, BIG 1

 

23 Mars: Malmö Int

Great Raizcon's Crew M&M Sydner Juniorklassvinnare CK Btkl 4 R-Cert

Great Raizcon's Crew Tinis Juniorklass Excellent CK

Great Raizcon's Crew Ramses Juniorklass VG

 

15 Mars: Kalix, inoff

Great Raizcon's Crew Cindy 6-9 mån 1 BIR

 

23 Februari: Qpoolen valp

Great Raizcon's Crew Ramses 6-9mån 1

 

Utställningsmeriter 2013

10 Nov: Malmo Valp.

Great Raizcon's Crew Ramses 4-6 mån 2.

Great Raizcon's Crew Tinis 4-6 mån 1 HP 2 bästa tik.

Great Raizcon's Crew M&M Sydner 4-6 mån 2 HP.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13 Okt: Sundsvall.

Great Raizcon's Abequa Championklass 2 CK Btkl 3.

 

13 Sep: Gimo INT.

Great Raizcon's Abequa Öppenklassvinnare CK Bästa tik 1 Cert CACIB BIM Svensk Champion.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24 Aug: Backamo Nat.

Great Raizcon's Abequa Ökl Excellent 3.

 

18 Aug: Eskilstuna INT.

Great Raizcon's Abequa Ökl Excellent 2 CK Btkl 3 R-Cert .

 

11 Aug: Ronneby.

Great Raizcon's Abequa Ökl Excellent 4.

10 Aug: Askersund.

Great Raizcon's Abequa Ökl Excellent 2.

 

4 Aug: 50 årsjubileum Stora Segerstad Nat.

Great Raizcon's Abequa Ökl Excellent 2 CK Btkl 4 R-Cert .

Se Uch Dane Gardens One Above Them All: Championklass Excellent 3 CK.

 

3 Aug: 50 årsjubileum Stora Segerstad Nat.

Great Raizcon's Abequa Ökl Excellent 3 CK .

Se Uch Dane Gardens One Above Them All: Championklass Excellent.

 

July 13: Tvååker Nat.

Great Raizcon's Abequa Öppenklassvinnare, Cert BIR.

Se Uch Dane Gardens One Above Them All: Championklassvinnare, Bästa tik 2 .

Se Uch Banderillas Conrad: Championklass Excellent

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

July 12: Tvååker INT.

Great Raizcon's Abequa Öppenklassvinnare, Cert o Cacib BIR.

Se Uch Dane Gardens One Above Them All: Championklassvinnare R-Cacib Bästa tik 2 .

Banderillas Conrad: Öppenklassvinnare Bhkl 2 Cert o R-Cacib, Champion av Sverige

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

July 6: Alfta Nat.

Se Uch Dane Gardens One Above Them All: Championklassvinnare, bästa tik 2 .

 

30 Juni: Borås Nat.

Dane Gardens One Above Them All: Öppenklassvinnare, bästa tik 1, Cert, BIM, Svensk Champion

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 Juni: Norrköping Nat.

Great Raizcon's Abequa: Unghundsklass 2, CK, Btkl 4.

 

26 Maj: Österbybruk INT.

Banderillas Conrad: Ökl 2 CK.

Great Raizcon's Abequa: Unghundsklassvinnare CK Btkl 3 R-Cert R-CACIB

 

23 Mars: Malmö INT.

Laphroaig: Excellent Kk 3a.

Great Raizcon's Abequa: Excellent Kk 3a.

 

6 Januari: My Dog Göteborg INT.

Banderillas Conrad: Excellent Ökl 2 CK .

 

5 Januari: My Dog Göteborg INT.

Dane Gardens One Above Them All: Excellent Juniorklass 3.

 

 

 

 

 

 

Copyright © All Rights Reserved

Utställningsmeriter 2012

 

11 November: Stockholm INT.

Dane Gardens One Above Them All: Excellent Juniorklass 2.

 

11 November: Malmö Valp.

Great Raizcons Beauty Big Ben BIR Valp.

Great Raizcons syskonklass 1 HP.

3 November: Växjö INT.

Dane Gardens One Above Them All: Excellent Juniorklass 2 CK.

 

9 September: Gimo NAT.

Banderillas Conrad: Öppenklassvinnare.

Great Raizcon's Abequa: Excellent Juniorklass 4 med CK.

 

2 September: Sandviken Högbo Bruk INT.

Dane Gardens One Above Them All: Excellent Juniorklass 2 med CK.

 

September 1: Sandviken Högbo Bruk INT.

Dane Gardens One Above Them All: Excellent Juniorklass 4 med CK.

Great Raizcons Abequa: Excellent.

 

August 31: Sandviken Högbo Bruk INT.

Dane Gardens One Above Them All: Excellent Juniorklass 2 med CK.

Great Raizcons Abequa: Excellent Juniorklass 4.

 

26 Aug: Backamo Nat.

Great Raizcons Abequa: Excellent, Juniorklassvinnare.

 

11 Aug: Askersund INT.

Banderillas Conrad: Excellent öppenklassvinnare CK, Bhkl 3 R-Cert.

Dane Gardens One Above Them All: Excellent Juniorklassvinnare CK, Btkl 4.

 

29 Juli: SGDK Raspecial Stora Segerstad Nat.

Great Raizcons Abequa: Excellent, Juniorklassvinnare, CK.

 

28 Juli: Ransäter INT.

Dane Gardens One Above Them All: Excellent Juniorklassvinnare, Btkl 2, CAC.

Great Raizcons Abequa: Excellent kk3.

 

22 Juli: Köping INT.

Dane Gardens One Above Them All: Excellent Juniorklassvinnare.

Great Raizcons Abequa: Very Good, kk3.

 

7 Juli: Tvååker INT.

Banderillas Conrad: Excellent Ökl .

 

1 Juli: Borås INT.

Dane Gardens One Above Them All: Juniorklassvinnare med CK, Btkl 2 Cert .

 

17 Juni: SGDK NAT Rasspecial Läckö Strand.

Great Raizcons Abequa: Excellent Juniorklass 2 med CK.

Dane Gardens One Above Them All: Excellent Juniorklass 3.

Banderillas Conrad: Excellent Ökl.

 

27 Maj: Vallentuna INT.

Great Raizcons Abequa: Very Good Junkl.

Dane Gardens One Above Them All: Excellent Junkl. 2 med CK.

Laphroaig: Very Good Ukl.

 

26 Maj: Österbybruk NAT.

Great Raizcons Abequa: Excellent,Junkl 2 med CK.

Dane Gardens One Above Them All: Excellent Junkl 3.

Laphroaig: Very Good Ukl.

19 Maj: Hässleholm NAT.

Dane Gardens One Above Them All: Excellent, Junkl 4 med CK.

Great Raizcons Abequa: Excellent, CK opl Junkl.

 

Västerås Nat, 14 April

Dane Gardens One Above Them All: Junkl Excellent, Junkl 2 med CK, Btkl 3 R-Cert

 

Sundsvall Nat, 14 April

Banderillas Conrad: Öppenklassvinnare

Dane Gardens One Above Them All: Juniorklassvinnare CK Btkl 4

 

My Dog Göteborg Int, 6 Januari

Banderillas Conrad: Ökl Excellent,Ökk 3.

 

Utställningsmeriter 2011

 

Stora Stockholm Int, 11 December

Banderillas Conrad: Ökl Excellent,Ökk 4.

 

Slöinge Inoff 3 December

Great Raizcons Abequa:Valpklass (4-6) 2a med HP

Dane Gardens One Above Them All:Valpklass (4-6) HP BIR

 

Laholm Inoff 23 Oktober

Great Raizcons Abequa:Valpklass (4-6) 3

Dane Gardens One Above Them All:Valpklass (4-6) HP BIMvalp

Högbo Int, 17 September

Banderillas Conrad: Ökl Excellent,vann sin klass med CK. Bhkl 4

 

Sofiero Nat, 11 September

Laphroaig: Excellent, Juniorklassvinnare.

 

Öland Nat, 3 September

Banderillas Conrad: Ökl Very Good.

 

Backamo Nat, 28 Augusti

Banderillas Conrad: Ökl Excellent,Ökk 2 CK, Bhkl 4

 

Askersund Nat, 13 Augusti

Banderillas Conrad: Ökl Excellent,Ökk 2.

 

Hässleholm Nat, 24 Juli

Banderillas Conrad: Ökl Excellent,Ökk 4.

 

Tvååker Nat, 16 Juli

Banderillas Conrad: Ökl Excellent,vann sin klass med CK. Bhkl 4 CERT

 

Borås Nat, 3 Juli.

Banderillas Conrad: Ökl Excellent, Ökk 2 CK, Bhkl 4 Reserv-Cert.

 

Borås Nat, 2 Juli.

Banderillas Conrad: Ökl Excellent.

 

Vallentuna Int, 29 Maj.

Banderillas Conrad: Ökl Very Good

 

Hässleholm, Inoff 22 Maj.

Laphroaig: Valpkl(6-9) 3

 

Lidköping, 7 Maj.

Banderillas Conrad: Ökl Excellent, Ökk 3

 

Tjolöholm, Inoff 1 Maj.

Laphroaig: Valpkl(4-6) 1

 

Malmö Int, 20 Mars.

Banderillas Conrad: Ökl Very Good

 

Ahla Ridhus, Laholm, Inoff 12 Mars.

Laphroaig: Valpkl(4-6) 1

 

My Dog Göteborg Int, 8 Jan.

Banderillas Conrad: Ökl 1, Ökk 2 Ck, Bhkl reserv.

Raiza: Ökl 1

 

Utställningsmeriter 2010

 

Växjö Int, 7 Nov.

Banderillas Conrad: Ökl 1, Ökk 3

 

Borås Nat, 4 Juli.

Banderillas Conrad: Ökl 1, Ökk 3.

 

Norrköping Int, 6 Juni.

Banderillas Conrad: Ökl 1, Ökk 2.

 

Österbybruk Int, 30 Maj.

Banderillas Conrad: Ökl 1, Ökk 5.

 

Larv Nat, 5 Maj.

Banderillas Conrad: Ökl 1.

 

My Dog Göteborg Int, 8 Jan.

Banderillas Conrad: Ukl 1, Ukk 3.

 

My Dog Göteborg Int, 7 Jan.

Banderillas Conrad: Ukl 1, Ukk 2, CK, Bhkl 4.

 

Utställningsmeriter 2009

Mogge i Malmö

Banderillas Conrad 2009-03-22 (Junior).

 

Växjö Int, 31 Okt.

Banderillas Conrad: Ukl 1, Ukk 4, HP.

 

Sofiero Nat, 13 Sept.

Banderillas Conrad: Ukl 1, Ukk 4.

 

Öland Nat, 6 Sept.

Banderillas Conrad: Unghundsklassvinnare med CK, Bhkl 2, Cert.

 

Ronneby Int, 9 Aug.

Banderillas Conrad: Ukl 1, Ukk 4.

 

Vejen Int (DK), 13 Juni.

Banderillas Conrad: Ukl Exc, Ukk 2.

Raiza: Ökl Exc, Ökk oplac.

 

Hässleholm Nat, 16 Maj.

Banderillas Conrad: Ukl 1, Ukk 3.

 

Västerås Nat, 23 April.

Banderillas Conrad: Ukl 1, Ukk 3, HP.

 

Malmö Int, 22 Mars.

Banderillas Conrad: Juniorklassvinnare med CK.

 

Göteborg Int, 6 Jan.

Banderillas Conrad: Junkl 1, Junkk 2, HP.

 

Göteborg Nat, 4 Jan SGDK/Ras-special.

Banderillas Conrad: Junkl 1, Junkk 3.

 

Utställningsmeriter 2008

 

Stockholm Hund 2008, Int 6 Dec.

Banderillas Conrad: Junkl 1, Junkk 4, HP.

 

Malmö valp 9 Nov.

Banderillas Conrad: HP, BIR valp.

 

Växjö Int, 31 Okt.

Raiza: Ökl 1, Ökk 1 med CK, Btkl 1 med Cert och CACIB, BIM.

 

Ljungby Inoff 7 Sep.

Banderillas Conrad: HP, BIR valp, BIG 2.

Raiza: Ökl 1, Hp, BIR.

 

Årets Västkustvalp 2008.

Banderillas Conrad: HP, BIR valp.

 

Vetlanda 23 Aug.

Banderillas Conrad: HP, BIR valp.

 

Ronneby 10 Aug.

Banderillas Conrad: HP, BIR valp.

 

Utställningsmeriter 2007

Raiza är utställd med CK.